Adobe Flash Player 10.1 Sürümünü Yayınladı (İndir)

Adobe, çok tartışılan Flash Player platformunun 10.1 versiyonunu resmi olarak yayınlandığını açıkladı.

İnternet sitelerinin vazgeçilmez programı Flash Player, her ne kadar bazı kesimler tarafından eleştirilse de bu programın pek alternatifi olmadığı da bir gerçek. Ta ki CSS3 ve HTML 5 platformları yaygınlaşana kadar, bu platformların bile Flash Player’ın yerini alıp alamayacağı henüz cevabını bulamadığımız sorular arasında.

Adobe ise Flash Player’a gelen tüm eleştirilere rağmen Flash Platformunu geliştirmeye devam ediyor. Adobe’nin en son indirime sunduğu Flash Player 10.1 versiyonu önemli özellikleri de beraberinde getiriyor. Adobe, Flash Player 10.1 ile bellek taşması sorunun minumuma indirildiğini, birçok hatanın giderildiğini, mobil cihazlar için ivmeölçer ve çoklu-dokunmatik ekran desteğinin getirildiğini söylüyor.

Flash Player 10.1

Flash Player 10.1

Fakat Flash Player 10.1 ile gelen en önemli özellik video oynatımlarında Flash Player’ın artık GPU desteğini de arkasına alması. Hem ATI, hem de Nvidia ekran kartları ile artık Flash Player’da çok daha akıcı video izlemek mümkün. Bu özellik bir süre sonra MAC için de yayınlanacak.

Flash Player 10.1’i indirmek için buraya tıklamanız yeterli. Yalnız yükleme yapmadan önce eski Flash Player versiyonunu sistemden kaldırmanız öneriliyor hatırlatalım.

33 Yorum

 1. murat

  ayrıca güvenlik ayarlarınıuz bu dosyayı indirmenize izin vermiyo diye yazıyo 3 gündür uğraşıyorum yardım cı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekürler

  • Hamdi Kellecioğlu

   Apple ürünleri flash desteklemiyor. Flash desteği sağladığını iddia eden uygulamalar var ama deneme şansım olmadı ne kadar düzgün çalışıyorlar bilemiyorum.

 2. lale

  Arkadaslar Merhabalar , bir is gorusmesi icin online mulakat yapmam gerekiyor. Fakat adobe connect son surumu kurulu olmasina ragmen toplantiya erisim saglayamiyorum.

  Flash player surumunuz desteklenmiyor diyor. Yardimci olabilirmisiniz ?

Bir cevap yazın