Activision Yeni Reklam Filmi İle Adeta Bizlere Küfrediyor

Yıllardır takip ettiğim oyun dünyasında artık hiç bir şeye şaşırmam diyordum ama oyun firmaları hala beni şaşırtmaya devam edebiliyor. Oyunlar için nice reklam kampanyaları gördük; (Türkiye’de değil tabi) balyozla parçalanan arabalar, metro raflarını süsleyen afişler, kucağında projeksiyon aleti sokakta oyun oynayanlar, televizyon reklamları, devasa afişler daha niceleri… Ama bugüne kadar hiç DLC için hazırlanan bir TV reklamı ile karşılaşmamıştık.

Ama dahi Activision, neden olmasın arkadaş (param da var) deyip sıvamış kolları ve Modern Warfare 2 için çıkacak ilk DLC’yi tanıtmak için bir TV reklamı hazırlamış. Normalin üstünde fiyata satılan ve aslında çok da bir yenilik sunmayan (3 yeni ve 2 yeniden tasarlanmış harita) bu DLC paketi için Activision sadece 15 dolarınızı istiyor. Tabi adamlarda haklı TV reklamları bugün kaça dönüyor biliyor musunuz?

Neyse ben daha fazla yorum yapmayayım yoksa Modern Warfare 2 düşmanı ilan edeceksiniz beni. Bu şahane? ve oldukça duygusal! reklam için yorumları da size bırakıyorum.

Güncelleme: İngilizce bilmeyen okuyucularımız da olabilir, onlar için bu videonun ufak bir açıklamasını yapıyorum. Kimse bu güzel reklamdan mahrum kalsın istemiyoruz!

“Eski haritalardan sıkıldınız mı? Depresyonda mısınız? “Lanet olsun, orada olduğumu nasıl anladın?” mı diyorsunuz sık sık… Ama bunun çaresi var!

Zıplayacağınız yeni yerler, koşabileceğiniz yeni yerler, saklanabileceğiniz yeni yerler hayatınızı kurtarabilir. Eğer Mapathy (haritasızlık diye çevirelim) çeken birini tanıyorsanız çaresi var, şimdi Modern Warfare 2 DLC paketi yükleyin ve yeniden yaşamaya başlayın!

http://www.youtube.com/watch?v=MptxadAt448&feature=player_embedded

17 Yorum

 1. ufuk

  Bence de ortada çok da komik bir şey yok. Evet eleştirilebilir bu tarz tutumları eleştirebilriz. Ancak benim görüşüm bu reklamın işini iyi yaptığı yönünde. Bunu yaparken de benzerini bu gün binlerce kez izlediğimiz reklamların absürd bir eleştirisini yapıyormuş gibi. Zaten adamlar tabiri caizse paraya hükmediyor şu an saçacak yer arıyorlar anlaşılan… Küfür benzetmesi de ayrı bir komiklik olmuş. Olayları böyle algılamayı nası başarıyorsunuz ilginç doğrusu 

 2. Tahir Meylani

  İlginç bir şekilde reklam, “ya sev ya nefret et” gibi gibi olmuş. Çünkü bazıları sevmiş bazıları, bazıları ise fekaket bulmuş.

  Ben sevmedim amacın çok dışında kalmış.

 3. Ziyaretçi

  “maphaty’den ücretsiz kurtulmanın yolları var” diyen EA, aynı gün bc2 için ücretsiz harita paketi yayınlayarak adeta tokat çarpıyor ağızlarına.

 4. Taner Özsoy

  EA’da azcık üçkağıtcılık yapıyor. Mevcut olan haritaların değişik modda oynanabilir olan versiyonlarını yayınlayacak. Oyuncular için biraz değişiklik olacak doğrudur. Ücretli yapması saçma olurdu zaten.

Bir cevap yazın