Activision, Striptizci Kızlar ve GDC 2010 Üçgeni

1988’den beri her yıl düzenlenen Oyun Geliştiricileri Konferans’nın bu yılki ayağı geçtiğimiz Cumratesi günü sona erdi. Konferansta belki çok sükse yapmadı ama oldukça renkli idi. GDC’de öne çıkanlar ise Deus Ex 3 ve Sony Playstation 3 Motion Controller teknolojisiydi.

GDC 2010 sona ermiş olsa da bir konu üzerinde halen tartışılıyor. Aslına bakarsanız tartışılmıyor, herkes bir birine “yok artık” diyor. Activision, konferansta kendine ayrılan bölüme Bambam Club diye bir köşe yapmış. Club’ın içine girince karşınıza ne çıkıyor tahmin edin. Tüyoyu haberin başlığından aldınız herhalde. Evet, Club’a girince karşınıza İki striptizci kız çıkıyor. Activision’un amacı yeni çıkacak True Crime’ı tanıtmak. Hong Kong’da geçecek yeni oyunda suç ve cinsellik gibi öğeler olduğundan böyle bir tanıtım yolu seçmiş Activision. Fakat yer ve zaman oldukça hatalı, oldukça absürt.

True Crime

True Crime'ın yeni oyununun 2010 sonuna doğru çıkması bekleniyor.

GDC’de salya sümük sağa sola koşturan, oyun delisi çocuklar yok. Konferansın tamamı oyun geliştiricileri, stüdyo sahipleri, firma yöneticileri ve yatırımcılarla dolu. Activision GDC ergenler için değil, oyun geliştiricileri için. Belki de Activision geliştiricilerin geneli erkek ve biz bu durumdan cinsel duygular sayesinde karlı çıkacağız diye düşünmüş olabilir. Fakat bu strateji geri tepti, buna emin olun.

Bunda büyütülecek ne var diye sormayın. Zaten Infinity Ward ve Activision arasında yaşananların harareti halen sıcaklığını koruyor. Herkes firmanın bocaladığını düşünüyor ve Bambam Club’u oldukça absürt buluyor. Biz de aynı duyguları paylaşıyoruz.

Kişisel olarak bu tür konferans ve oyun fuarlarında Cosplay’lerin abartıldığını düşünüyorum. Özenle yaratılan, dünyanın en narin varlığı hanımların bu tür basit reklama acizce malzeme olmasına dayanamıyor ve çok kızıyorum.

3 Yorum

  1. güzel insan

    +1907 rep desem ironide çığır açarım.Neyse.Aslında alışık olduğumuz bir durum e3 ün halini düşününce.Geçen sene nasıl oldu hatırlamıyorum ama birkaç sene önce EA vb. büyük firmaların şu boothbabelere kısıtlama gelmezse standlarını kapatacaklarını duymuştum.

Bir cevap yazın