Activision Konsolların Yerini PC Alsın İstiyor

Para neredeyse Activision ve Bobby Kotick Orada…

Activision’ın gözü kara CEO’su Bobby Kotick, Financal Times gazetesine verdiği demeç ile herkesi şaşırttı.

Bobby Kotick “duyduk ki, Xbox Live üyelerinin %60’ı Call of Duty oyunlarını multiplayer oynayabilmek için para ödüyormuş” diyor ve ekliyor ” ama biz buradan hiç gelir elde edemiyoruz. Milyonlarca Call of Duty oyuncusundan daha fazla gelir elde edebilmek isterdik ama bu bizim platformumuz değil”.

Peki Kotick, çözüm olarak ne öneriyor: “Tak çalıştır” PC’ler. Evinizde bulunan TV’lere takıp hemen çalıştırabileceğiniz bu PC’leri kullanmak oldukça basit ve fiyatları da el yakmıyor. Zaten artık giriş seviyesi bir PC ile bile Call of Duty oyunlarını akıcı oynayabilmek mümkün.

Bobby Kottick is the DEVIL

Para para para 🙂

Kotick, HP ve Dell gibi büyük PC firmalarının “tak çalıştır” PC stratejilerine agresif olarak destek verebileceklerini de söylüyor.

Sanırım Kotick’in açıklamalarını iki şekilde okuyabilmek mümkün.

Birincisi Kotick, “Sony ve Microsoft’a benim sayemde para kazanıyorsunuz artık gelirinizin bir kısmını benimle paylaşmalısınız” diye üstü kapalı uyarı gönderiyor olabilir.

Ya da Kotick, “tak çalıştır” PC’lerle Battle.net gibi kendi çevrimiçi platformunu oluşturup Call of Duty oyuncularını bu ağ etrafında toplamak istiyor olabilir. Bu sayede tıpkı Battle.net ve Steam’de olduğu gibi anlık güncellemeler ve DLC satışları, hatta aylık ödeme sistemi mümkün hale gelebilir.

Yani para nerede Kotick ve Activision orada. Konsol ya da PC olsun fark etmez. Doğal olan da bu değil mi zaten?…

1 Yorum

Bir cevap yazın