Activision Call of Duty Serisi İçin 3. Geliştiriciyle Anlaştı

Modern Warfare 2 dünya rekorları kıra dursun, Activision kafasındaki yeni Call of Duty projelerini hayata sokmak için üçüncü bir geliştiriciyle anlaştığını duyurdu. Activision bu firmanın kim olduğunu ve hangi proje üzerinde çalışacağını henüz duyurmadı. Hal böyle olunca da söylentiler aldı yürüdü.

İlk söylenti hepimizin bildiği bir Call of Duty MMO’su. Activision her ne kadar böyle bir amaçlarının olmadığını daha önce açıklamış da olsa, insanın aklına sadece online oynanabilen bir Call of Duty Online oyunu gelmiyor değil. Diğer söylenti ise yepyeni bir Call of Duty serisi. Belki modern savaşların da ilerisine giderek bizlere gelecek neslin savaşlarını sunan… Özellikle Modern Warfare 2 senaristinin daha önce verdiği bir röportajda ellerinde Modern Warfare’den başka; içinde uzaylıların ve diğer başka futuristik olayların bulunduğu fikirlere de sahip olduklarını açıkladığını düşününce heyecana kapılmamak mümkün değil. Yoksa yeni bir Area 51 oyunu mu gelecek? :p

Activision bir açıklama yapana kadar söylentiler çoğalmaya ve beklentiler artmaya devam edecek. En azından sıradaki Call of Duty oyununun Soğuk Savaş döneminde geçecek ve Treyarch’ın geliştireceği bir World at War oyunu olması kuvvetle muhtemel.

Bir cevap yazın