Activision Call of Duty Oyunlarına Ağırlık Vermeye Devam Ediyor

Bir süredir detaylı olarak Infinity Ward ve Activision cephesinde yaşanan talihsiz gelişmeleri sizlere duyuruyor ve yeni Call of Duty oyunlarının akıbetini sizlere aktarıyoruz. Son gelen haber ise, Activision’ın Call of Duty markasından sonuna kadar vazgeçmeyeceğini ve Infinity Ward’tan ayrılan 35 yetenekli çalışanın yerini doldurmaya kararlı olduğunu bir kez daha gösteriyor bizlere.

Gelen söylentilere göre; Activision, FPS oyunlarında yılların deneyimli oyun stüdyosu Raven’ın hatırı sayılır bir iş gücünü, Call of Duty: Black Ops için yeni bir harita paketi ve Call of Duty: Modern Warfare 2 için geliştirilen ikinci harita paketi Resurgence yardım etmesi için görevlendirmiş.

Daha da ilginç olan Raven’ın, yeni bir Call of Duty oyunu geliştirdiği dedikoduları. Her ne kadar Call of Duty oyunları Raven’ın tarzına pek uygun olmasa da Activision’ın böyle bir teklifine Raven’ın hayır diyebileceğini sanmıyorum.

Uzun lafı kısası, Activision, dört bir yandan yeni Call of Duty harita paketleri ve oyunları için bastırıyor. Infinity Ward’tan ayrılan yetenekli çalışanlar, Call of Duty kalitesini ne kadar etkileyecek bunu da zaman gösterecek.

1 Yorum

Bir cevap yazın