Acer’dan Netbook tarzı Ferrari: 1.2 GHz Athlon X2 İşlemcili

Acer’ın şu ünlü Ferrari dizüstülerini biliyorsunuzdur. Her ne kadar uzun bir süredir Acer’dan Ferrari sponsorlu ürün görmesek de, şirket çağa ayak uydurmasını iyi biliyor doğrusu. Acer Ferrari dizüstü bilgisayarlarının donanımları çoğu zaman üst düzey parçalardan oluşuyor. Yalnız bu sefer durum farklı çünkü Acer Ferrari One üst düzey bir notebook değil, üst düzey bir netbook (gerçi taşıdığı donanımların standart bir netbookla uzaktan yakından ilgisi yok). 11.6″ boyutlu bir dizüstüden beklenebilecek en iyi donanımlara sahip fakat oyuncular yine standart dizüstü bilgisayarlara bakmak zorundalar.

Acer Ferrari One

Acer Ferrari One’ın donanımsal özellikleri: 1.2 GHz AMD Athlon 64 X2 çift çekirdekli işlemci, 4 GB DDR2 bellek, 250 GB 5400 rpm sabit disk ve tümleşik ATI Mobility Radeon HD 3200 grafik işlemcisi. Eski Ferrari dizüstülerde olduğu gibi Ferrari logosunu taşıyan kırmızı renkli bir kapağı var ve gövdenin diğer bölgeleri karbon fiber desenli. Geleneksel Ferrari düğmesi de unutulmamış. Sonuçta sponsor destekli bir ürün olduğu için bu düğme sadece ünlü spor araba üreticisinin web sitesine girmenizi sağlıyor. WiFi a/b/g/n kablosuz ağ bağlantısının yanında üç USB 2.0 bağlantısı ve VGA çıkışı bulunmakta. Böyle bir bilgisayara neden bir de HDMI çıkışı konmaz?

Acer Ferrari One

6 hücreli 5600 mAh kapasitesindeki piliyle 5 saat boyunca ek güç bağlantısına ihtiyaç duymadan çalışabiliyor ve bu pille yaklaşık sadece 1.5 kg. Acer Ferrari One’ın fiyatı da uygun sayılır: 600 Dolar.

Bir cevap yazın