Acer’a Göre Tabletler Netbookları Yok Etmeyecek (Güncellendi)

Güncellendi: Aşağıda aslını yayınladığımız haberden sonra Acer tarafından bir basın açıklaması geldi. Acer, tablet bilgisayarların yaygınlaşması nedeniyle netbook modellerini azaltmayacakmış. Firma pazarın değişim gösterdiğini farklı ihtiyaçların farklı çözümler gerektirdiğini netbookların ve tabletlerin bu mozaiğin bir parçası olduğunu belirtiyor. Yani Acer tablet ürünleri nedeniyle netbook üretiminden vazgeçmeyecekmiş.

Tayvanlı bilgisayar üreticisi Acer, 2011’in ilk yarısı içinde çıkaracağı yeni tablet PClerle netbook ürünlerini yavaş yavaş sonlandırmaya koymaya hazırlanıyor. Acer’ın netbook pazarına oldukça hızlı giren ve buradan oldukça kâr sağlayan firmalardan birisi olmasıysa pazarın gidişini anlamak açısından bu hamleyi daha da önemli hale getiriyor.

Acer Tablet PC

Pazarın yöneliminin bu şekilde olduğunu söyleyen Tayvan satış müdürü Lu Bing-hsian, Acer netbook üretmeye devam edecek ancak tabletler popülerlik kazandıkça firma daha çok basit modellere yönelecek ve üretim sayısını sınırlı tutacak diyor. Firmanın satış müdürü ayrıca 7″ ile 10″ ekranlı yeni tabletlerin Intel’in yeni Sandy Bridge işlemcilerini ve Android işletim sistemini kullanacağını belirtiyor.

Bir süredir firmaların tablet bilgisayarlara yöneldikleri açık bir şekilde görülüyordu ancak şimdiye kadar hiç bu netlikte bir açıklama gelmemişti. Anlaşılan 2011 tabletlerin yılı olarak tarihe geçecek.

2 Yorum

  1. Volkan82

    Firma haklı, Fiyat ve performans olarak netbooklarla aynı hacimde olan tablet pc ler dururken kimse Netbook hamallığı yapmaz tahminimce.. Netbooklarda klavye olması Tabletten daha rahat olduğu anlamına da gelmiyor zaten

Bir cevap yazın