Acer LumiRead E-Okuyucusunu Önümüzdeki Hafta Tanıtacak

Acer LumiRead

Acer LumiRead

Mayıs ayında yapılan ilk duyurunun ardından Acer en sonunda e-okuyucusunun resmi duyuru tarihini açıkladı. Firma yetkililerinden edinilen bilgiye göre önümüzdeki hafta Berlin’de yapılacak olan IFA elektronik fuarında tanıtılacak ürün Ekim ayı içinde Almanya’da satılmaya başlanacak. Türkiye’de ve diğer pazarlarda ne zaman satışına başlanacağı konusu henüz belli değil ancak bunun fazla uzun zaman almayacağını söylemek yanlış olmaz.

Ürün, 6″ siyah beyaz E-Ink ekrana (800×600), 2 GB dahili belleğe, QWERTY klavyeye, mikroSD kart yuvasına, Wi-Fi ve 3G bağlantı özelliklerine, internet tarayıcısına sahip. Ürünün yurt dışında ciddi bir içerik desteğine sahip olması bekleniyor. Son zamanlarda Türkiye’de de e-kitap kullanım oranı artıyor olsa da Acer LumiRead destekli içeriğin dişe dokunur bir seviyeye ne zaman geleceği belli değil.

Acer LumiRead

Acer LumiRead

LumiRead’in desteklediği biçimler arasında PDF, ePUB, TXT, HTML, MOBI, RTF, DOC ve CHM yer alıyor. Ayrıca sesli kitaplar için MP3 desteği de veriliyor. Söylentilere göre LumiRead’in yurtdışı satış fiyatı 316 $ olacakmış. Ancak pazarda çok daha ucuza satılan e-okuyucular olduğundan (tabi bunların çoğunda 3G desteği yok) Acer’ın fiyat konusunda bir ayarlama yapması iyi olur.

Acer LumiRead

Acer LumiRead

Bir cevap yazın