Acer Liquiad A1 Android Akıllı Telefon Bu Ay İçinde Satışta

Acer da Dell ve Asus gibi akıllı cep telefonu pazarında pay sahibi olmayı uman bilgisayar firmalarından bir tanesi. Acer Liquid A1’in duyurusu neredeyse bir ay önce gerçekleşti ancak piyasaya kasım ayının sonuna doğru çıkacakmış. İngiltere’deki fiyatının 286 Pound, yani 481 Dolar olması bekleniyor. Snapdragon işlemcili ve Android sistemli bir telefon için gerçekten uygun bir fiyat.

Acer Liquid A1

Yalnız Liquid A1 ile ilgili not almanız gereken birkaç durum var. Birincisi işlemcisi Snapdragon fakat rakiplerindeki gibi 1 GHz hızında çalışmıyor. Acer, sadece kendisinin bildiği bazı nedenlerden dolayı frekansını 768 MHz’e düşürmüş. Bir de bu kadar geç çıkacak olmasına rağmen Android 2.0 yerine 1.6 sürümü ile gelmesi düşündürücü. Acer elbette şu an Android 2.0 güncellemesini hazırlıyor olmalı fakat ne zaman kullanıcıların hizmetine sunacağı belli değil.

Telefonun diğer özelliklerini hatırlatmak gerekirse: 3.5″ kapasitif dokunmatik ekran, HSDPA, WiFi b/g, Bluetooth 2.0+EDR, GPS ve 5 megapiksel kamera. Acer, Android işletim sisteminin üzerine kendi kullanıcı arayüzünü gömmeyi ihmal etmemiş fakat HTC’ninki kadar gelişmiş değil.

Bir cevap yazın