Abit ACON4 Şangay Finali, Kalpsizlerin Kralı Tacını Giydi

Abit ACON4 Şangay Finali, Kalpsizlerin Kralı Tacını Giydi

Abit’in ACON4 LAN finallerini düzenlendiği 6 Haziran 2004 uzun süre akıllarda kalacak. Dünyanın her yerindeki LAN olaylarından zaferle ayrılmış 18 azimli oyuncu, Şangay’daki son ve en büyük Warcraft III karşılaşmasına katılmak için geldiler.

Elbette ki bu son olay herhangi bir LAN Partisi gibi değerlendirilemezdi. Hem yerel oyun tutkunları ve hem de dünyanın her yerinden kendi kahramanlarını desteklemek üzere gelmiş izleyicilerin katıldığı görkemli bir olaydı ve sanal savaş alanında çarpışmalar devam ederken izleyicilerin tepkileri görülmeye (ve duyulmaya) değerdi. Abit ve ortaklarının tam de hevesle beklediği şeyleri yaptılar: Oyun olaylarının yeni kuşak bir spor durumuna geldiğini ve dikkatleri üzerine toplayan bir düzenleme olduğunu kanıtladılar.

Burada sözünü ettiğimiz, diğer geleneksel spor dallarından derinden farklı bir tür – meraklarını mesleğe dönüştürebilmiş yeni kuşak “atletlerden” söz ediyoruz. Ön şart olarak bir bilgisayara sahip olamanız gerekse de, insanların tüm dünya çapında eğlenmek için biraraya gelebildiğini kanıtlayan bir olayı yaşamak güzeldi. Tüm sektörün yıllardır görmek istediği de buydu.

Otomotiv için motor sporları ne anlama geliyorsa, BT sekörü için de oyun çevirmek (gaming) aynı anlama geliyor. İkisinde de eğlence, meydan okuma, hız, başarım ve tüm bunları sağlamak için gereken teknoloji var. Abit’in ACON4 tasarısı da oyun çevirmenin geleceğine yapılmış bir yatırım ve biz de bu önemli olayın finaline ilişkin izlenimlerimizi aktaracağız.

Bir cevap yazın