ABD’den Korsana Savaş: Korsan Yayın Yapan Bazı Siteler Kapatıldı

ABD Göçmenlik ve Gümrük Uygulamaları Ofisi (ICE), yasadışı olarak sinema filmleri paylaşan dokuz internet sitesini kapattı.

ICE ve New York Güney Bölgesi Savcılığı bu kapatmaların, korsana ve internet dolandırıcılığına karşı başlattıkları geniş kapsamlı operasyonun sadece başlangıcı olduğunu açıkladı.

ICE’nin kapattığı internet siteleri şöyle: Movies-links.TV, nowmovies.com, thepiratecity.org, filespump.com, planetmoviez.com, zml.org, tvshack.net, ninjavideo.net ve thisninja.net.

ICE Yasak siteler

Yasaklanan siteler girildiğinde ortaya çıkan yazı

ICE ayrıca bu siteleri sadece kapatmakla kalmayıp, internet sitelerinin banka varlıklarına da el konduğunu ve Paypal hesaplarının kapatıldığını açıkladı.

Disney’in binasında yaptığı konuşmada ICE Başkanı John Morton, illegal film sunan internet sitelerinde büyük bir artış olduğunu ve bu internet sitelerinin arkasında büyük suç örgületlerinin bulunduğunu açıkladı. Morton, konuşmasında film şirketlerinin hakkını korumak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını da belirtti.

Bakalım ICE verdiği sözün arkasında durabilecek mi?

Fakat bildiğim bir şey varsa o da korsan yayın yapan internet sitelerinin “bacadan kovsan çatıdan gireceği.” Bu tür internet sitelerini tek tek kapatmak ile korsana karşı savaşta ne kadar başarılı sağlanır şüphelerim var.

kaynak: turk.internet

Bir cevap yazın