7D9 Demo Party 19-20 Aralık’ta

2002 yılından beri her yıl düzenlelen 7DX Demo Party etkinliği sekizincisiyle amatör bilgisayar kültürü ile ilgilenen insanları bir kez daha bir araya toplamayı hedefliyor.

Katılımcıların Amiga, Commodore 64 ve PC gibi platformlarda demo becerilerini sergilediği ve Türkiye’deki yarışma tabanlı tek demo organizasyonu olma unvanını elinde bulunduran 7DX, 19-20 Aralık tarhilerinde Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleşecek.

Organizasyonda Commodore 64, Amiga ve PC platformlarında programlama, grafik ve müzik alanlarında bir çok ödüllü yarışma yapılacak. Yurt dışında ödül almış bir çok demonun gösterileceği ve klasikleşmiş C64, Amiga ve bilgisayar oyunları turnuvası düzenleneceği de kulağımıza çalınan bilgiler arasında.

Yarışmalara katılmak istiyorsanız kendi bilgisayarınızı parti mekanına götürebileceğiniz gibi, çalışmalarınıza etkinlik günü mekanda hazır bulunacak platformlarda da devam edebilirsiniz.

Demo scene’i yakından takip ediyorsanız ve kendi çalışmalarınız varsa veya demolarla uğraşmıyor ama mutlu ve eğlenceli insanlarla tanışmak ve amatör bilgisayar kültürünü daha yakından görmek istiyorsanız 7D9’un kapıları sizlere sonuna kadar açık. Uyku tulumlarınızı hazırlayın.

Etkinlik ile ilgili daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın