7.1 (ve DTS) Destekli Creative Audigy 2 Platinum Pro

Creative Audigy 2 ZS: Sadece Kart

Creative Audigy 2 ZS: Sadece Kart

Yeni Audigy’nin temel versiyonunda, bir PCI kartından başa ek bir donanım bulunmuyor. Bu kart, MIDI/Game haricinde tüm gerekli bağlantıları içeriyor. Bu bağlantıda artık standart olarak kabul edilen ayrı bir kart ile veriliyor. MIDI kullanmayan ve harici oyun kumandalarını USB portu üzerinden kullanan pek çok kullanıcı için bu kart bir anlam ifade etmediğinden kullanmayabilirsiniz. Bununla bilgisayarınızı daha da karmaşıklaştırmanın gereği yok.

Creative Audigy 2 ZS: Sadece Kart

Kart, iki adet standart girişe (line ve mikrofon) ve dijital girişi olan Creative hoparlörleri ile kullanılabilecek 3.5 mm’lik dijital çıkış jakına sahip. Bu çıkış bir adaptör vasıtasıyla diğer standart dijital cihazlar ile birlikte de kullanılabilir. Artık standartlaşmış bir şekilde 3.5 mm’lik üç adet de çıkış bulunuyor. Fakat, bu sefer birincisi geleneksel stereo çıkış jakı olmak üzere, diğerlerinin her birinde üç kanal bulunuyor. Dolayısıyla, toplam sekiz (7.1) ses kanalına sahip olunuyor. Tabii önceki versiyonlarda olduğu gibi, 5.1 veya 6.1 hoparlörleriniz varsa, onlarla da kullanabilirsiniz.

Eğer kart üzerinde bulunan genişleme konektörüne bağlanan dahili paneli alırsanız, kartın sunduğu olanakları daha da artırabilirsiniz. Bu panel de, Creative’in bundan önceki kartlarla sunduklarıyla aynı yapıya sahip. Ancak ZS kartlarında, bu panel sadece İnternet üzerinden satın alınabiliyor. (Ç.N.: Burada ABD’deki durumdan bahsediliyor; Türkiye’de panel satışının nasıl olacağını henüz bilmiyoruz.)

2 Yorum

  1. Vernoncougar

    George lucas ın thx’ı nı sımdı evımızde pc basında oyun oynarken duyabılecegız demek 🙂 dıgıtal dolby stereo sound oyunlarda!
    denemek lazım mutlaka

Bir cevap yazın