4000 Dolarlık Iron Man Kostümü

Son dönemde çizgi roman sayfalarında görmeye alıştığımız kahramanların, birer birer Hollywood’a konuk oluşuna şahit oluyoruz. Örümcek adam, Batman, Transformers… Liste uzar gider. Hollywood’a en son konuk olan çizgi roman kahramanı ise Iron Man. Aslında Iron Man, daha öncede Hollywood’a konuk olmuş ve ilk film başarılı olunca ikinci filmin yolda olduğunu öğrenmiştik.

Nihayet Iron Man 2 sinemalarda, ben henüz izlemedim filmi. Batman’nin karanlık ve gerçekçi sinema uyarlamasından sonra zaten çizgi roman uyarlamalarına da daha seçici yaklaştığımı söyleyebilirim. Evet, farkındayım konuya giremedim daha, uzun lafın kısası Iron Man 2 sinemalarda ve yine izlenme rekorları kırıyor.

İron Man Kostüm

Tabi popüler kültürün bu cezbedici çekiciliği, bazı “aklı selim” insanlara da ilham kaynağı olmuyor değil. İşte bunlardan bir tanesi daha. Fazladan harcayacak 4000 Doları olan bir adam, başarılı bir  Iron Man kostümü tasarlamış. Videomuzu izleyin.

İnsanların yeteri kadar para ve boş zamana sahip olunca ne kadar garip ve bazen gereksiz şeyler yapabileceklerine bir kez daha şahit oluyoruz.

(Youtube)

6 Yorum

  1. aytaç

    Sayın yazar,”İnsanların yeteri kadar para ve boş zamana sahip olunca ne kadar garip ve bazen gereksiz şeyler yapabileceklerine bir kez daha şahit oluyoruz”
    bunları yazarken kendi bulunduğun yer ve zamana göre düşünüyorsun.Diğer milletlerin çeşitli örf,adet,gelenekleri vardır,mesela cadılar bayramı gibi,bu bayramlarını çeşitli kostümler giyerek kutlarlar,hatta çoğu kendi yapmayı daha çok sever,bir sene öncesinden başlarlar yapmaya,kim daha güzel kostüm giymiş,yapmış diye konuşurlar aralarında,birde comiccon ve bu tarz festival ve organizasyonları vardır,çizgi roman,film,animasyon,video game kültürleri bizim toplumumuzdan çok daha fazla gelişmiştir,bu mecralar eğlenmeye yöneliktir,bu şekilde eğlenmeyi severler,kimse kimseyi yadırgamaz,bizim ülkemizde butarz bir kültür ve eğlence anlayışı olmadığından bize gereksiz gelebilir,çünkü maalesef bu kültürden çok yoksunuz,günümüzde bile +18 yazan bir oyunu oynayan yirmili yaşlardaki bir gence çocuk gibi oyun oynama diyecek seviyedeyiz,ve hatta yetişkin bir bireyimiz elinde çizgi romanla görünmek istemez,çünkü çizgi roman hala bir sanat değil çocuklar için resimli dergi kabul edilir toplumumuzda.Sinemada ironman veya bu tarz filmler izleyipte yav neden bizde böyle filmler yapamıyoruz derler,sonrada evde çocuğa,çoluk çocuk işleriyle uğraşma diye çıkışan bir toplumuz,bu tarz filmleri yapabilmek için fiziksel efekt tasarımı ve imalatı yapabilen elit kesime ihtiyaç var,bu filmler sadece pc efektleriyle oluşmaz.Oluştuğunda ise milyonlar izler,milyonlar kazandırır ekonomiye,yeni iş fırsatları oluşur.Türk milleti olarak entellektüel çağın trenini kaçırdığımız bir gerçek,türk sineması olarak hala yeşilçam seviyelerinde sayılırız,keşke bu garip ve gereksiz şeyleri yapan insanlar bizdende çıksa ve insanlar birazdaha olaylara global bakabilmeyi becerse,bir fark yaratırız.Ben bunları yıllarını usa da geçirmiş biri olarak,düşünce tarzımızı ve olaylara bakış açımızı değiştirmemiz gerektiğini anlayan biri olarak yazıyorum,herkeze saygılar.

Bir cevap yazın