3D Vision Destekli İlk Dizüstü Gelecek Ay Geliyor

Nvidia ve Asus bugün beraberce Nvidia’nın 3D Vision teknolojisinden faydalanan ilk dizüstü bilgisayarı duyurdu: Asus G51J3d. Bu dizüstünün ekran panelinin tarama hızı 120 Hz çünkü 3D Vision’un düzgün çalışması için tarama hızının yüksek olması gerekiyor. Elbette bir de 3D Vision gözlükleriniz olması lazım (ürünle beraber geliyor). Birçok bilgisayar üreticisi de 2010 yılı içerisinde 3D Vision destekli dizüstü bilgisayar çıkarmayı planlıyor.

Asus G51J3d

Asus G51J3d’nin tüm teknik özelliklerini bilmesek de temel özellikler yeterince fikir vermekte: Intel Core i7 @ 1.6 GHz, GeForce GTX 260M GPU, 4 GB bellek ve 250/500 GB sabit disk. Blu-ray destekli optik sürücü seçeneğiniz de bulunuyor. Ekran boyutu 15.6″ ve çözünürlüğü 1366×768. Açıkçası böylesine güçlü bir dizüstünün ekran çözünürlüğünün de biraz daha yüksek olmasını beklerdik.

Nvidia’nın 3D Vision teknolojisi kablosuz ağ, gözlük, kızılötesi ışın yayıcısı ve yazılım bileşenlerinden oluşan bir bütün. Rahatlıkla anlayabileceğiniz üzere ekrandaki görüntüyü üç boyutlu olarak algılamanızı sağlıyor. Yalnız oyunların da bu teknolojiyi desteklemesi gerekmekte. İşte bu durum 3D Vision’un çekiciliğine biraz gölge düşürüyor. Öte yandan yeni çıkan en gözde oyunlarından birçoğu bu teknolojiyi çoktan destekliyor: Resident Evil 5, Borderlands, World of Warcraft: Wrath of the Lich King, Batman: Arkham Asylum ve Star Trek D-A-C. Nvidia 400 PC oyununun daha 3D Vision ile uyumlu olduğunu ifade ediyor.  

Bir cevap yazın