3D Mark 2011 Deep Sea Videoları Sadece Tanıtım Amaçlıymış!

Futuremark Logo - 1Birkaç gün önce Futuremark’ın yeni donanım karşılaştırma (benchmark) yazılımı 3D Mark 2011’in, bu yılın üçüncü çeyreğinde yayınlanacağını duyurmuştuk hatırlarsanız.

Futuremark’ın, 3D Mark 2011 tanıtımı için yayınladığı ilk video “Deep Sea” de oldukça etkileyici görüntüler sunuyordu. İşte DirectX 11 etkilerini tam anlamıyla kullanabilecek ve ekran kartlarımızı ağlatacak bir yazılım geldi diye düşünürken ATI.forum.de’nin Futuremark ile yaptığı röportajda “Deep Sea” videosunun sadece tanıtım amaçlı olduğunu açıkladı. Görünüşe göre, “Deep Sea” sadece DirectX 11 motoruyla hazırlanmış bir teknoloji demosuymuş.

3D Mark 2011 Deep Sea

3D Mark 2011 Deep Sea

Bir diğer ilginç haber ise, Futuremark’ın 3D Mark 2011’de Nvidia PhysX’i desteklememe ihtimali. Bu konuda sorulan soruya Futuremark sözcüsü, net bir yanıt vermiyor fakat “firmalara özel testleri düşünmüyoruz 3D Mark 2011’de” cevabını bu anlamda yorabiliriz. Fakat Futuremark, GPU’ların işlem gücünü gösteren “DirectCompute” teknolojisini bekleyebileceğimizi söylüyor ve “bu teknoloji, fizik motoru için daha verimli diyor”.

Açıkcası 3D Mark 2011’de “Deep Sea” testinin olmaması bende biraz hayalkırıklığına sebep oldu. “Deep Sea” videosu oldukça güzel gözüküyordu oysaki.

(Youtube)

Bir cevap yazın