3 Megapiksellik Altı Fotoğraf Makinesinin Karşılaştırması

3 Megapiksellik Altı Fotoğraf Makinesinin Karşılaştırması

“Sorunsuz fotoğraf çeken, pratik ve iyi kaliteli fotoğraf makineleri” dünyasının altı üyesi var: Canon PowerShot A70, Fuji FinePix A303, Kodak LS-633, Olympus Camedia C-350, Samsung Digimax V3 ve Sony DSC-P52. Tek problem bu modeller arasında bir seçim yapabilmek.

Elektronikçi dükkanlarının rafları arasında dolanan meraklı fotoğrafçılar seçeneksiz kalmıyorlar. 3 megapiksel arenasında en az otuz model görebiliriz. Birçok üretici firma bu alana katkıda bulunuyor, hatta aynı fotoğraf makinesinin farklı versiyonlarını da sunuyorlar. Bu kadar piksel arasında yolunu bulmak zor, ama özellikleri, fiyatları ve performansları açısından dikkate değer altı modeli sizler için seçmeyi başarabildik.

Tüketiciler için iyi haberin birinci bölümü 3 megapiksellik fotoğraf makinelerinin fiyatlarının, ilk 2 megapiksellik fotoğraf makinelerinin seviyesine düşmüş olması. Pazar o kadar gelişti ki, 3 megapiksel bugün “düşük bütçeli amatörler için” satışa sunuluyorlar. Ve işte ikinci iyi haber: Üretici firmalar (hepsi değil, ama çoğunluğu) plastik ürünleri kullanıcıların sevmediğini ve sağlam yapılı fotoğraf makineleri istediklerini en sonunda anladılar. Sonuç olarak fiyatları 400 doların altına inen 3 megapiksellik fotoğraf makineleri ile seçeneklerimizi oldukça iyileşiyor. Artık kimsenin şikayet etmeye hakkı yok.

Bu testte Nikon’un olmadığın hemen fark edeceksiniz. Testimize en son Coolpix 3100 modelini yetiştiremediler, aslında bu model bu testte mutlaka olmalı idi bizce.

Bir cevap yazın