2K Games, The DarknessT II’deki “The Darkness” rolü için Mike Patton ile anlaştı

Faith No More’dan tanıdığımız Patton, bir kez daha The Darkness rolünde.

Mike Patton

Mike Patton

 İsmini Enclave ve The Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay gibi başarılı oyunlarla duyurmuş Starbreeze Studios, Top Cow’un popüler çizgi roman serisinden uyarladığı ve raflara çıktığı 2007 yılında büyük ses getiren korku FPS oyunu The Darkness’ın devamı için geçtiğmiz yıl kolları sıvamıştı. Yayıncı 2K Games ve Top Cow arasındaki ufak telif hakkı anlaşmazlığının da giderilmesinin ardından projeden sevindirici haberler gelmeye başladı.

2K Games, bugün başarılı şarkıcı, söz yazarı ve ses sanatçısı Mike Patton’ın  The Darkness II’de yeniden The Darkness karakterini seslendireceğini duyurdu. Faith No More, Mr. Bungle,Tomahawk ve Fantomas gibi muhteşem gruplardan tanıdığımız Patton, benzersiz sesini kaos ve yıkımın doğaüstü temsilcisi The Darkness’a veriyor. Üstelik 2K Games, The Darkness II’yi 2-4 Mart tarihleri arasında San Francisco’da düzenlenecek 2011 Oyun Geliştiricileri Konferansında basına göstermeyi planlıyor.

Kötü adam olmanın çok önemli olduğunu ve  The Darkness’ın da olabilecek en kötü karakter olduğunu vurgulayan Mike Patton, konuyla ilgili sözlerine şöyle devam etmiş:

Senaryoyu okudum, Jackie’nin ruhu resmen işkence görüyor. Hayatını cehenneme çevirmek için can atıyorum

Oyuncular, 21. yaş gününde The Darkness’ın şeytani güçlerini, bu laneti kendisinden önce taşıyan babasından devralan Jackie Estacado karakterini canlandıracaklar. Jackie ışıktan uzak durup gölgelerde kalarak The Darkness’ın inanılmaz güçlerini çağırabilecek, düşmanlarını ölümcül Şeytan Kolları ve doğaüstü yetenekleriyle yok edebilecek ve bu sırada kendisini tüketmekte olan şeytanın alaylarına dayanmaya çalışacak.

The Darkness II, oyuncuların bir yandan iki silahıyla ateş ederken diğer yandan Şeytan kollarıyla nesneleri ve düşmanları yarmasını, tutmasını ve fırlatmasını sağlayan Dört Yönlü oynanışıyla geleneksel birinci şahıs oyun kalıplarının dışına çıkıyor. Oyun ışığa karşı karanlığın kullanımı, derin ve sürprizlerle dolu hikaye anlatımı ve çizgiroman kökenlerine sadık kalan, el çizimi grafik tekniğiyle diğerlerinden ayrılıyor.

The Darkness II, 2011 sonbaharında Xbox 360, PlayStation 3 ve PC platformları için raflarda olacak. Evet, bu kez The Darkness’ı PC’lerimizde de görebileceğiz. 🙂

Bir cevap yazın