2011’in En İyi Oyunlarını Seçtik

THG Oyun yazarları, yılın en iyilerini seçti.

Birbirinden güzel oyunlarla dolu kocaman bir yılı geride bırakıp, heyecan verici yepyeni oyunların bizleri beklediği yeni bir yılı kucaklamaya hazırlanıyoruz. Geçtiğimiz iki yılın aksine 2011, her açıdan daha yoğun ve bereketli bir yıl oldu. Fuarlar daha hareketli geçti, geleceğe dair daha iddialı projelerle tanışma fırsatı yakaladık ve hepsinden önemlisi yıl içinde bilgisayalarımıza konsollarımıza çok daha büyük yapımlar konuk oldu. Şimdi ise sıra Tom’s Oyun editörleri olarak geride bırakmaya hazırlandığımız bu görkemli yıla dair son görevimizi yerine getirmeye geldi: 2011’in en iyilerini taçlandırmak!

THG oyun odulleri 2011 logo

Bu yıl kategorilerimizde bir takım değişiklikler yaptık.Mesela “en iyi PC oyunu” veya “en iyi Xbox 360 oyunu” gibi pek bir anlam ifade etmeyen kategorileri çıkartıp yerlerine daha dişe dokunur, daha keyifli kategoriler ekledik.

Her sene olduğu gibi bu sene de kategorilerin büyük bir çoğunluğunda oybirliği hakimdi. Ancak sanmayın ki işimiz kolay oldu. Her şeyden önce geçtiğimiz sene bu zamanlar askerde olan Oruç artık aramıza dönmüştü. Bunca kaliteli oyun arasından seçim yapmak zaten yeterince zorken, bir de Oruç’un hiç durmayan sevimli çenesi ve sürekli olarak konuyu tuhaf noktalara çekme çabalarıyla boğuşmak durumunda kaldık anlayacağınız. Bu yetmezmiş gibi Talha’nın muhalefet damarı da ara ara nüksetmeye başlayınca ortalık tam bir şenlik alanına döndü. Kendimizi sık sık aynı kategorilerin üzerinden sekizinci kez geçerken bulduk; dahası ortaya gerçekten tuhaf fikirler, acayip tercihler, ağza alınmayacak kategoriler çıktı. Neyse ki Tahir bütün bu olanlar karşısında sadece gülmekle yetindi ve sonunda benim yalvarışlarım işe yaradı… Şaka bir yana gerçekten çok güldük, çok eğlendik ve ortaya güzel bir iş çıkarmaya çalıştık. Aramıza bu yıl katılan Osman ve Cemil de katkılarını eksik etmediler pek tabii.

Neyse lafı da fazla uzatmayalım ve THG Oyun yazarlarının seçimlerine hep birlikte bakalım: Galerimize gitmek için buraya tıklamanız yeterli.

Bu arada sizin seçimleriniz için de süre dolmuş değil. 2011’in en iyileri okuyucu anketimiz tüm hızıyla devam ediyor.

7 Yorum

 1. LORDTEK

  Güzel bir çalışma olmuş. Kategori sayısının yüksek olması iyi düşünülmüş. Her alan için de farklı yazarlar tarafından kendi bakış açılarında değerlendirme yapılması isabet olmuş. Teşekkürler.

 2. ali can can

  bu site ne kadar saçma böyle saçma site görmedim bu sitedeki editörler kadar saçma insan görmedim bu kadar saçma seçimler görmedim dünya çok saçma ben çok saçmayım hayat çok saçma ben neden saçmayım felsefenin zararları bu felsefe dersini kaldırsınlar ben konuya döneyim gerçekten güzel saçimler olmuş ilk defa keşke bunuda koysalardı diyemedim tebrik ediyorum

 3. A.R.C

  Seçimler genel olarak yerinde olmuş (diğer sitelerin aksine Deus EX’ e hakkını vermişsiniz), belki birkaç tane daha kategori bulunup biraz daha ödül dağıtılabilirmiş 🙂

  Neyse özellikle neredeyse tüm ödülleri Skyrim’ e dağıtan “2011′ in en iyileri” zırvalıklarından sonra iyi geldi. Yalnız, Ocak 2011′ de çıktı diye mi bilmiyorum, Dead Space 2′ yi kimse hatırlamamış. En azından bir mansiyonu hakederdi diye düşünüyorum.

  Uzatmayayım amatör ruh tarzınızı beğendim, bana birkaç yıl öncesinin hatırlattı (akşam akşam nostalji yaşattınız bana). Bağlantı vermemde kabahat yoksa vereyim, aksi durumda silinebilir….

  http://oyun.pclabs.com.tr/makale/pcl-anket-yazarlarimizin-secimleri/

  2008′ e bakınca 2011 daha bereketli geldi. 2012′ de de bereketin devam etmesi dileğiyle 🙂

  Total War hayranı Talha beye ve “oyun inceleme makinesi” Uğur beye selamlar ve başarılar…

Bir cevap yazın