2011’de Yeni Bir Assassin’s Creed Oyunu Olacak Mı?

Resmi açıklama Ubisoft Montreal’den…

Fanboyların gözü kulağı Assassin’s Creed II’nin patlıcan dudaklı esas oğlanı Ezio’nun hikayesini sona erdirecek Assassin’s Creed: Brotherhood’un 16 Kasım’daki çıkış tarihinde olsa da; serinin Brotherhood’dan sonra nasıl devam edeceği de büyük bir merak konusu. Ne var ki Ubisoft’tan Jean-François Bolvin’in sözlerine bakacak olursak, 2011’de bir Assassin’s Creed oyunu göremeyebiliriz.

“Dürüst bir şekilde herkesin iyiliğini düşünüyorum. Belki ticari öncelikler gelir ve bütün bu söylediklerimi geçersiz kılar; çünkü günün sonunda her şey oyun satmakla ilgili. Ancak Assassin’s Creed markasının da bir nefes almaya ihtiyacı var. Bir toprağı her sene süremezsiniz. Her üç yılda bir veya işte birkaç yılda bir dinlendirmeniz ve minerallerin geri gelmesini beklemeniz gerekir.

 

2011’de bir Assassin’s Creed oyunu olacağını sanmıyorum. Sanırım biraz nefes almasını sağlayacağız ve bir sonraki oyun için gerçekten yeni ve heyecan verici bir şeyler getirmeye odaklanacağız. Assassin’s Creed: Brotherhood ise Ezio’nun hikayesinin sonu olacak. Hepsi bu.”

GamingBolt sitesine konuşan Bolvin, ne kadar bir aranın söz konusu olduğu sorusuna ise şu sözlerle yanıt vermiş:

“Tam olarak bilmiyorum. Son sözü söyleme yetkisi bende değil. Bunu belirleyecek iş adamlarımız var.

 

Yine de bir yıl geçerse sanırım daha iyi oluruz. Yeni oyunu 2012 veya 2013’te çıkarırsak Assassin’s Creed markası için sağlam bir şeyler yapabiliriz. Tabii oyunu canlı tutmak ve çıkış tarihini çok uzatmamak lazım. Zira oyuna olan ilgiyi kaybetmememiz gerekiyor. İnsanların üzerine yeni bir Duke Nukem salmak istemeyiz, sanırım ne demek istediğimi anladınız.”

Assassin’s Creed markasının, Haziran ayının ortalarında kreatif direktör Patrice Désilets’i kaybettiğini de hesaba katarsak alınan bu kararın mantıklı yanlarını görebiliriz. Lakin oyun dünyasının en yetenekli tasarımcılarından biri olarak gösterilen Désilets, Ubisoft’un Assassin’s Creed oyunları arasındaki üretim sürecini kısaltması yüzünden ayrılmıştı.

Peki üçüncü Assassin’s Creed oyunu (Brotherhood’u 2.5 olarak sayarsak), yeni bir Duke Nukem vakasına dönerse ne olur? Böyle bir ihtimal çok düşük olsa da Bay Bolvin’in sözleri, Ubisoft Montreal’in yeni bir iş alanına yönelebileceğini fısıldıyor sanki: Çiftçilik… Sanırım fazla Farmville oynuyorlar.

3 Yorum

  1. goro

    AC1’i oynarken gerçekten eğlendim, haklarını vermek lazım, 2 çıktığında oynadım oynadım yine oynadım, saman gibi bir tat verdi. Çok sebepleri olabilir, dedikleri gibi arayı kısa tutmaları da etkendir ama asıl sebepler 2deki atmosfer, başrol, ülkeler, mekanlar 1’deki Türk Osmanlı kültürü’nün ve gerçek tarih bağlantısının yanından bile geçememiş.

Bir cevap yazın