2011 4. Çeyrekte Piyasaya Sürülecek Sandy Bridge-E Serisinden Üç İşlemci Belli Oldu

Intel’in Sandy Bridge-E serisi için hazırladığı yol haritasının bir bölümü daha internete sızdı. Yeni slaytta LGA 2011 platformu için 2011 4. çeyrekte piyasaya sürülecek üç farklı Sandy Bridge-E serisi gözüküyor.

Sızan slayta göre, LGA 2011 platformu üç işlemci ile birlikte piyasaya sürülecek; iki işlemci performans segmenti için hazırlanırken, bir işlemci Intel’in Extreme işlemci etiketi ile piyasaya sürülecek. LGA 2011 platformu için hazırlanan performans segmenti işlemciler LGA 1155 platformunda gördüğümüz gibi limitli hızaşırtma ve çarpan açık olmak üzere iki farklı sürüm olarak karşımıza çıkacak. Extreme işlemcilerde ise, çarpan kilidi açık olacak.

Sızan slaytta işlemcilerin model bilgisi verilmiyorsa da, Extreme etiketi taşıyacak işlemcinin 3.3 GHz’de çalışacağını ve 15 MB ön belleğe sahip olacağını görüyoruz. Performans segmenti için hazırlanan işlemcilerden çarpanı açık olan 3.2 GHz’de çalışırken, ön belleği 12 MB olarak görülüyor. Aynı segmentin limitli hızaşırtma sunan işlemcisi ise, 3.6 GHz’de çalışacak ve 10 MB ön belleğe sahip olacak.

Fiyat olarak da 3.2 GHz, 12 MB performans segmenti işlemcinin 600 dolar civarında, Extreme etiketi taşıyan işlemcinin 999 dolar civarında ve limitli hızaşırtma sunan modelin 317 dolar civarında piyasaya sürüleceğini öğreniyoruz.

Intel LGA 2011 İşlemciler

kaynak: tcmagazine

Bir cevap yazın