2008 Yılbaşı Alışveriş Rehberi

Sitemizin hazırlamış olduğu Yılbaşı Alışveriş Rehberi’nin ilk bölümüne hoş geldiniz. Tom’s Guide ve Tom’s Games sitelerimizdeki editörlerle beraber çalışarak sizler için özel bir yazı dizisi oluşturduk. Bu yazı dizimizde bilgisayar donanımından tüketici elektroniğine, yılbaşında sevdiklerinize hediye edebileceğiniz birkaç ürünü tanıttık.

Veee... THG Ürün İnceleme Yönetmenimiz Sarah Townsend bu yılbaşı rehberi için modelimiz olmayı kabul etti.

Veee… THG Ürün İnceleme Yönetmenimiz Sarah Townsend bu yılbaşı rehberi için modelimiz olmayı kabul etti.

Değer verdiğiniz insanlara ilginç ve unutulmayacak bir hediye albilmeniz ve yılbaşı havasına çabucak girebilmeniz için de bu ürünleri güzel fotoğraflarla tanıttık.

Mutlu alışverişler!

Corsair XMS2 PC2-6400 DDR2 Bellek

Bilgi sahibi kişiler bellek hızı ve gecikmeleriyle daha çok ilgilenirlerken, çoğu sıradan bilgisayar kullanıcısı sahip oldukları gigabaytlarla övünürler. Dolayısıyla yüksek kapasiteli bellek daha çok ilgi görür ve satılır. Oysaki birçok bilgisayar yavaş bellekler yüzünden kasılıp durur. Peki, bilgili bir sistem meraklısı ne yapar?

 2008 Yılbaşı Alışveriş Rehberi

Yılbaşı stoklarında kim hızlı, düşük gecikmeli bellek bulmayı istemez ki?

Yükseltir elbette! Bellek fiyatları inanılmaz bir şekilde düştü ve eski günlerin aksine hızlı ve kaliteli bir bellek satın alabilmek uğruna cebinizi aşındırmak zorunda değilsiniz. Mesela, Corsair’in XMS serisi bellekleri bunun en büyük kanıtlarından birisi haline geldi. 2 GB Corsair XMS2 PC2-6400 100 Doların altında bulunabilir ve çift kanal kipinde çalışabilmesi için iki 1 GB’lık birimler halinde satılır.

Birçok ucuz DDR2 bellek hala yüksek gecikmelerle çalışırken iki TWIN2X20048-6400C belleği 2.1 V gerilimle 4-4-4-12 gecikmeleriyle çalışabilmekte ve daha düşük gerilimlerde bile aynı gecikmelerle çalıştırılabileceği hakkında duyumlar aldık. Üstelik bazı kullanıcıların XMS2 PC2-6400 belleklerini 1 GHz’in üstünde çalıştırdıklarına da şahit olduk. Bunlar uygun fiyatlı bir bellek için gerçekten etkileyici göstergeler.

Corsair, müşterilerinin içini rahatlatmak amacıyla iki belleğin de uyumluluk deneylerinden geçirildiğini belirtiyor. Bu etkenlerin yanında Corsair’in ömür boyu garanti desteği sunduğunu da hesabınıza eklerseniz, XM2 belleklerinin sırf reklam olsun diye bu rehberimizde yer almadığının farkına varmış olursunuz.

Bir cevap yazın