2007 yılında üretilen Asus X51 ve Pro52 modellerinin pilleri değiştiriliyor

Zaman zaman firmaların ürünlerini değiştirdiği hatta bazı durumlarda geri çağırdığına tanık oluruz. Asus da hatalı üretimden doğan kullanıcı güvenliğini tehlikeye atabilecek olası durumların önüne geçmek için 2007 yılında üretilen bazı dizüstü modellerinin pillerini değiştiriyor. Asus’tan gelen bülteni aynen aşağıda sunuyoruz.

ASUS, 2007 yılında 3.parti bir firma tarafından üretilen notebook pillerinin çok uzun sureli kullanımda, düşük olasılıkla da olsa güvenlik riski oluşturabileceğini tesbit etmiştir. Kullanıcıların güvenliği açısından ASUS, söz konusu bu hatalı pilleri ücretsiz olarak değiştirecektir.

Bu değişim programı sadece 2007 yılında üretilen ve ASUS X51 ve Pro52 modellerinde kullanılan bazı pilleri kapsamaktadır.  http://rma.asus.de/battery/battery.aspx?country=all adresinden seri numarası ile sorgulama yapılarak, hangi pillerin hatalı olduğu ve ücretsiz olarak değiştirilebileceği saptanabilmektedir. Bu modellerde notebooka sahip olup, değiştirme programı  dahilinde olmayan kullanıcılar, gönül rahatlığı ile mevcut notebooklarını kullanmaya devam edebileceklerdir.

ASUS için müşteri güvenliği herşeyden önde gelmektedir. Müşterilerimiz için sürekli olarak daha iyi ürünler üretmek ve daha iyi hizmetler sunmak temel hedefimizdir.

*Bu program sadece pil değişimini kapsamaktadır. Notebook’un tamamen değiştirilmesi bu program dahilinde değildir.

Bir cevap yazın