2005’in Popüler 10 Oyunu

9. Nintendogs

Geliştirici: Nintendo


Yayıncı: Nintendo

Platform: Nintendo DS

Çıkış Tarihi: 22 Ağustos, 2005

9. Nintendogs

Kabul ediyoruz ki bu uygulama, oyun kelimesinin tam karşılığını vermiyor. The Sims’in ve tamagoçilerin yarattığı sükseyi hatırlarsanız bu uygulamanın yaratabileceği olası önemi de kestirebilirsiniz. Nintendogs geçen ay Japonya’da çıktığında DS elde taşınabilir sistemlerinin satışını üçe katladı.

Tabiki orası Japonya. Oyunun Amerika’daki başarısı daha farklı olabilir. Yine de Nintendogs, oyun severleri Nintendo’nun el sistemlerine çekebilecek oyunların başlangıç noktası olacak.

9. Nintendogs

Oyundaki genel amaç dokunmatik ekrandaki köpek yavrusuna numaralar öğretmek, onu beslemek, ona bakmak ve temizliği ile uğraşmak. Tümleşik mikrofonu kullanarak onu sesle çağırmak ve öğrettiğiniz numaraları yapması için komut vermek de mümkün. Başka birisinin Nintendogs’u ile kablosuz bağlantı aracılığı ile iletişime bile geçirebilirsiniz. Köpek yavrunuz ile yarışmalara katılıp para kazanabilir ve bu para ile köpeğiniz için oyuncaklar ve hatta yeni bir yavru satın alabilirsiniz. Aptalca mı? Elbette. Peki böyle bir şey ister misiniz? İsteyeceğinizi biliyorsunuz.

2 Yorum

Bir cevap yazın