2. Total War Türkiye- Ankara Günü Başarıyla Gerçekleşti

Katılımcıların isteği doğrultusunda 1 Kasım Pazar gününden 7 Kasım Cumartesi gününe ertelenen 2. Total War Türkiye- Ankara Günü, iki yıl önceki ilk etkinlik gibi oldukça başarılı bir şekilde gerçekleşti.

Birbirinden büyük sponsorları, turnuva kapsamında dağıttığı ve bir çok büyük organizasyonda bile görmeye alışık olmadığımız değerdeki ödülleriyle 2. Ankara günü, kelimenin tam anlamıyla tam bir festivaldi. Ancak katılımcılar arasında Ankara dışından gelen Total War severler olsa da, Türk oyuncusu yine bir etkinliğe daha gereken ilgiliyi göstermekte gecikti.

2. Total War Türkiye Ankara Günü Genel

Yine de 2. Ankara Günü, Total War oyunlarının Türkiye’deki resmi temsilcisi olan ve bugüne kadar Total War oyunlarının Türk tarihine yaklaşımı açısından da bir çok başarıya imza atmış (ve her ne hikmetse büyük oyun dergilerinin tekelci zihniyetleri yüzünden gereken ilgiliyi bulamamış) Total War Türkiye sitesinin sakinlerini sıcak bir ortamda bir araya getirebilmek ve kafa göz patlatmalı aksiyon oyunları yerine strateji oyunlarının gücünü gösterebilmek adına altın değerindeydi.

Oruç-Uğur 1

Turnuva başlamadan ödüllere çökme girişimlerimiz birkaç kez sonuçsuz kaldı 🙁

Biz de yazar arkadaşım Oruç Dim’le olay mahallindeydik elbette. Turnuvayı dikkatle takip etmeye ve elimizden geldiğince organizasyonu gerçekleştiren arkadaşımız Talha Turhal’a ve Chatlak Cafe ekibine yardımcı olmaya çalıştık. Ben ise Oruç’tan fırsat buldukça maçları izlemeye çalıştım.

Oruç- Uğur 2

İki arada bir derede Half-Life oynayarak kapışmayı da ihmal etmedik.

Oldukça hızlı geçen ilk turun ardından oyuncuların ikinci tura daha temkinli başladığını söyleyebilirim. Hatta ilk 5’e girip büyük ödüllerle kucaklaşacak arkadaşların maçları genelde uzaktan top atışlarıyla; ağır ama heyecanlı geçti.

Bu eğlenceli gün akşama dönüşürken sahiplerini bulan büyük ödüllerin yanı sıra, turnuvanın bütün katılımcılarının orjinal Total War oyunlarına kavuşması da ayakta alkışlanması gereken bir davranış oldu açıkçası.

Bu eğlenceli günün detaylarına, daha fazla görsele ve final maçlarının tekrar dosyalarına Total War Türkiye sitesinden ulaşabilirsiniz.

2 Yorum

Bir cevap yazın