2 GB Bellekli ve 6 Çıkışlı ATI Radeon HD 5870

Üç ekranla oyun oynamak sizi tatmin etmiyor mu? Altı ekrana ne dersiniz? Etrafınızı çevreleyen altı ekran sizi resmen oyunların tam ortasına düşürür herhalde. Dünyayı terk ettiğinizi zannedersiniz. Sofpedia’nın haberine göre ATI altı adet DisplayPort çıkışı olan 2 GB GDDR5 bellekli HD 5870 kart hazırlıyor.

Altı Çıkışlı Radeon HD 5870 - 1

ATI’nin Eyefinity teknolojisi sadece üç ekranla sınırlı kalmayacak gibi görünüyor. Fotoğraflarda gördüğünüz gibi bu kart da normal HD 5870 gibi çift katlı bir soğutma çözümü kullanacak fakat diğerinden farklı olarak arka çıkış plakasında sadece altı adet DisplayPort çıkışı olacak.

Altı Çıkışlı Radeon HD 5870 - 2

Sofpedia ayrıca bu kartın bir 8-pin bir de 6-pin güç girişinin olduğunu bildiriyor. O da bir HD 5870 olduğu için doğal olarak 1600 adet paralel işlemcisi var. Kartın çekirdek frekansının 850 MHz ve bellek frekansının ise 4800 MHz olması bekleniyor.

Sitede kartın fiyatının ne olacağı ve ne zaman çıkacağı yönünde bilgi verilmemiş. ATI’den yapılacak resmi açıklamaya kadar bu tip haberlere biraz şüpheyle yaklaşmalıyız.

Bir cevap yazın