17" LCD’ler Öldü Mü?

17" LCD'ler Öldü Mü?

19″ LCD ekranlar son birkaç ay içerisinde oyun meraklılarının derdine deva olmaya başladı. Yüksek hızları ve sağladıkları dokunaklı oyuna katılım duygusu düşünüldüğünde çok da pahalı sayılmazlar, ürünlerin elleri bu aralar bayağı güçlendi. Ancak 17″ LCD’ler gerçekten öldü mü? Sonunda 17″ ekranlar da büyük ağabeyleri kadar çözünürlük sunmaya başladılar. Karşıtlık (contrast) ve parlaklık başarımları da iyi. 8 ms “iddiaları” da göz önüne alındığında neden fiyat düşüşünden yararlanıp, cebimizi biraz rahatlatmayalım ki? Tam tekmil bir 17″ LCD artık 300 USD’nin altına bulunabiliyor. Bunlar altı ay önce almaya kalktığınızda 500 USD’nin üzerinde bayılmanız gereken ekranlarla aynı.

Yine de bir şeyden eminiz: Yalnızca başarımı yüksek bir ürün almak karar vermek için yetmiyor. Tasarımın da önemli bir rol oynadığı artık açık. Örneğin LG’nin yaklaşımı da bu; diğer üreticiler ise ek bağlantılar ve taşınabilirlik özellikleriyle alıcıların dikkatini çekmeye çalışıyorlar.

Altı adet 17″ paneli incelediğimiz bu yazımızda küçüklüğün kaderinin her zaman aynı olup olmadığını tartışacağız, 15″lerin başına gelenlerle aynı olup olmayacağını: Tükeniş…

Bir cevap yazın