17" LCD’ler Karşılaştırması: Ağır Sıkletler Ringde (Bölüm II)

Hercules Prophetview 920

Hercules Prophetview 920

Hercules yine en stil sahibi monitör ödülünü kazanıyor. PV920, daha önce incelediğimiz PV720’nin 17″ versiyonu ve biraz daha iyileştirilmiş hali. Tasarım yenilenmiş. Ayak çıkarılabilir olduğundan monitör birkaç vida ile duvara asılabilir (yatay veya dikey olarak). Monitörün dış kaplaması lacivert ve hoş bir verniğe sahip. Öndeki firma ismi artık rölyef şeklinde, arkada ise üreticinin marka logosu yer alıyor. Metal ayak hilal şeklinde. Genel tasarımına bakıldığında PV290 kalite ve lüks sözcüklerini çağrıştırıyor; kısacası karşı konulmaz bir görünüme sahip.

Yüzeyin altına indiğimizde ise, nasıl PV720 ile Samsung SyncMaster 151MP’nin ekranı aynıysa, PV920 ve SyncMaster 171MP de çok benzer ekranlara sahipler. Bu benzerlik ekran isimlerine de yansımış: Her ikisinde de LTM170E ifadesi geçiyor – muhtemelen bu üretim hattından çıkış tarihleri ile ilgili bir kod. Ancak testte birkaç farklılığa sahip olduklarını gördük. Bunlardan biri PV920’nin lehineydi: İstisnasız tüm ışık tonlarını çok iyi bir ayırımla gösterdi. SyncMaster 171MP ise mavilerde biraz sorunlu.

Hercules Prophetview 920

Oyunlarda karanlık alanları görmek için parlaklığı artırırsanız, monitörün bir kusuruyla karşılaşabilirsiniz. Varsayılan ayarlarda (yani renk sıcaklığı 6500K iken) ekran pembeye çalıyor – 171MP’den daha fazla. Bu aslında Samsung ekranlarda sık görülen bir durum ve ideal parlaklık ve kontrast ayarlarından uzaklaştıkça belirginleşiyor.

Bir cevap yazın