100 USD Civarı Core 2 Anakartlar İncelendi

Intel’in yeni Core i7 işlemcileri LGA-775 parçalarını yavaş yavaş bitpazarına itiyor fakat birçok kişi için bu parçalar son derece yeterli. Intel LGA-1366 soketini orta ve düşük düzey pazarına yönelik olarak çıkartmadı ve orta düzeyi temsil eden LGA-1160 soket anakartlar ise 6 aydan daha kısa bir süre içerisinde piyasaya çıkmayacaklar. Bunun yanında günümüz Core 2 altyapılarının en az iki sene daha ihtiyaçlarınız için yeterli olacağını tahmin ediyoruz.

Fakat onlarca seçenek arasında hangilerini seçmeliyiz? Fiyat/başarım diye haykıran kullanıcılar benzer yongasetlerini taşıyan anakartların başarımlarının birbiriyle hemen hemen aynı olduğunu biliyor olmalılar. Üstelik hızaşırtma meraklıları uygun fiyatlı anakartlarla da işlemcilerini hızlandırabilir veya iki adet uygun fiyatlı HD 4830 ekran kartını bir araya getirerek bir CrossFire yapılandırması oluşturabilirler.

Bugünkü incelememizde yukarıdaki senaryoların herhangi biriyle ilgilenen kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verebilecek altı adet uygun fiyatlı LGA-775 anakartını gözler önüne sereceğiz.

Yazıya ilişkin TGForumz tartışmamıza katılın…

1 Yorum

Bir cevap yazın