100.000’den Fazla Kullanıcının Gmail Hesabı Uçtu

Gmail LogoGoogle’ın e-posta servisi Gmail ile başı dertte. Geçtiğimiz günlerde bazı kullanıcılardan gelen bütün e-postalarım silindi türünden şikâyetler üzerine sunucularında ayrıntılı bir inceleme başlattı. Google’dan yapılan açıklama ise şu şekilde:

Google Mail hizmetiyle ilgili sorun yaşayan kullanıcılarımızın bir kısmının sorununu çözdük, kısa bir süre içinde tüm kullanıcılarımızın sorunlarını çözmüş olacağız. Etkilenen hesaplara erişim kısa bir süreliğine engellenebilir Google mühendisleri bu süreyi kısa tutmak için ellerinden geleni yapıyor.

Gmail sorununun kullanıcıların %0.8’ini etkilediği belirtiliyor ki hali hazırda 170 milyon kullanıcısı olan bir sistem için bu rakam 100 binden fazla kullanıcı demek. Google, hesapların tamamen silinmesinin bir hatadan kaynaklandığını belirtiyor. Hesabı kurtarılan kullanıcılar ilk girişlerinde sanki ilk defa hesap açmışlar gibi hoş geldiniz mesajıyla karşılaşıyorlar.

5 Yorum

 1. Cemil küçük

  Valla kullandığım en iyi elektronik posta servisi olan Gmail’dan böyle bir hata beklemiyordum.Yıllardır kullandığım hesabım giderse biterim ben.Başka hiçbir e-posta servisini kullanmıyorum çünkü.

  • BigBrother

   Sayın okurumuz,

   Yorum yazarken girdiğiniz eposta için bir Gravatar oluşturabilir, ya da sitemize üye olarak hesabınız için istediğiniz resmi kullanabilirsiniz. Her iki durumda da yorumlarınız size özel resimle görüntülenecektir.

   İlginize teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın